Ul. Hoża 19, 00-521 Warszawa

USG

Badanie USG wykonuje lekarz, który wskazuje pozycję, w jakiej Pacjent powinien się ułożyć. Pozycja zależy od rodzaju badania.

Pacjent odsłania diagnozowaną część ciała np. brzuch, nerki, szyję. Lekarz pokrywa skórę (okolicę badania) specjalnym żelem w celu uzyskania pełnego kontaktu głowicy aparatu ze skórą i wyeliminowania pęcherzyków powietrza. Następnie Pacjent wykonuje polecenia lekarza, oddycha zgodnie z zaleceniami. Przesuwając głowicę aparatu, uzyskuje się obrazy całego badanego narządu, które widoczne są na ekranie monitora.

Jedynym bezwzględnym przeciwwskazaniem do badania jest obecność otwartych ran części miękkich, uszkodzeń kości, otwartych infekcji oraz oparzeń w polu badania. Przeciwwskazanie względne stanowią świeżo zamknięte złamania, gdyż w takim przypadku wynik badania USG przeważnie nie pociąga za sobą konsekwencji terapeutycznych, a może narażać chorego na niepotrzebny ból.

Wcześniejsze przygotowanie do badania zależy od rodzaju badania.

Wykonujemy USG piersi, jamy brzuszcznej oraz układu moczowego.

lek Ruslana Omeliash

Jestem lekarzem wykonującym badania Usg i lekarzem rodzinnym. W 2013 r skończyłam Lvovski Narodowy Uniwersytet Medyczny im. Danuła Halickiego na kierunku – specjalność lekarska. W Polsce ukończone kursy w Roztoczańskiej szkole USG.
Wykonuję badania USG: sutków, jamy brzusznej, układu moczowego. Dla mnie ważna jest jakość, która we wszystkim ma być na wysokim poziomie. Czy to diagnostyka czy leczenie, czy jakiś drobiazg w życiu codziennym. Oprócz medycyny lubię podróżować, malować i tworzyć coś pięknego.  Mój największy skarb- moja rodzina.3