Ul. Hoża 19, 00-521 Warszawa

Porady i artykuły

Jesteś gruszką czy jabłkiem? – rodzaj otyłości i jej konsekwencje. Otyłość jest zaburzeniem równowagi przemiany energii. Gdy spożywamy nadmierną ilość energii w pokarmach w stosunku do zapotrzebowania organizmu prowadzimy do odkładania tego nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej.

Dla większość choroby serca wydają się odległe. Wydaj nam się, że nas nie dotyczą, ale żeby tak było trzeba o serce dbać. Większość chorób wynika bowiem z niezdrowego stylu życia i naszych zaniedbań. Co zrobić, żeby zminimalizować ryzyko?

„ Błędem jest chęć wyleczenia ciała, jeśli nie zwraca się uwagi na chorą duszę" – cytat z dyplomu Pani doktor, który wręczony został przy odbieraniu Nagrody Rektora na zakończenie studiów. Cytat ten stał się mottem życiowym Pani doktor i w tym kierunku rozpoczęła swoją pracę.

Masaż – zabieg fizjoterapeutyczny polegający na sprężystym odkształcaniu tkanek

Dieta to styl życia - dieta to smaczne posiłki.

Często dostajemy skierowanie od lekarza na badanie krwi – profilaktycznie. Wydaje nam się, że jesteśmy zdrowi, ale kiedy odbieramy wyniki, zaczynamy mieć wątpliwość. Co oznaczają te wszystkie skróty, czy rezultat na granicy normy to powód do obaw i w ogóle jak to czytać?