Ul. Hoża 19, 00-521 Warszawa

sepmed warszawa niepubliczny zaklad opieki zdrowotnej Jaki masaż wybrać

Jaki masaż wybrać?

Dodano 13/05/2015

Masaż – zabieg fizjoterapeutyczny polegający na sprężystym odkształcaniu tkanek

Masaż klasyczny jest masażem leczniczym. Dzięki niemu możemy oddziaływać miejscowo jak i na cały ustrój człowieka. Masaż klasyczny pobudza krążenie, łagodzi bóle i rozluźnia napięcia mięśniowe. Ma również działanie relaksacyjne. Zalecane jest go stosować przed wzmożonym wysiłkiem fizycznym, aby uchronić mięśnie od kontuzji. Siła z jaką będziemy go wykonywać wpływa na efekt który chcemy osiągnąć. Możemy nim oddziaływać pobudzająco lub relaksacyjnie, a to ustala się na bieżąco z Pacjentem przed, oraz w trakcie masażu.

Drenaż limfatyczny ma działanie usprawniające dla krążenia limfy, dzięki temu przeciwdziała powstawaniu chorób, które są spowodowane jej zastojem. Zmniejsza obrzęki limfatyczne, bardzo dobrze działa dla „zmęczonych nóg”, „przynosi im ukojenie”, „zdejmuje z nich ciężar”. Jest to bardzo delikatny masaż. Wskazany jest m.in. dla osób z obrzękami limfatycznymi (słoniowacizna), pourazowymi, czy po mastektomii.

Masaż centryfugalny (stawowy) jest to zabieg, który stosujemy przy: stłuczeniach, zwichnięciach, skręceniach. Wykonuje się go przy użyciu mydła rozpuszczonego w wodzie, by uzyskać tarcie powodując przy tym podwyższenie temperatury oraz przekrwienie danej okolicy. Działa przeciwbólowo, poprawia ruchomość stawów. Przy opracowaniu stawu kolanowego ważne jest zgolenie owłosienia, bo inaczej masaż ten może być bardzo nieprzyjemny.

Masaż izometryczny wskazany jest przy zanikach mięśniowych. Jego zadaniem jest przywrócenie siły i masy osłabionym mięśniowej.

Powiązane artykuły

sepmed warszawa niepubliczny zaklad opieki zdrowotnej Jak dbać o serce

Jak dbać o serce

Dla większość choroby serca wydają się odległe. Wydaj nam się,...

sepmed warszawa niepubliczny zaklad opieki zdrowotnej Medycyna Holistyczna

Medycyna Holistyczna

„ Błędem jest chęć wyleczenia ciała, jeśli nie zwraca się...